KONST / Ramar / Ram 14577399
*
nr 1457 7399
Ram
1800-tal, ramens innermått: 76x61, yttermått inklusive ram: 105x91 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2022
kl 19:35:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:42:45
1
100 kr
25/3 23:16:25
2
200 kr
28/3 14:58:47
3
300 kr
28/3 18:12:05
4
400 kr
28/3 18:14:55
1
400 kr
28/3 18:14:55
4
400 kr (Budbetjänt)
28/3 18:36:48
4
450 kr
28/3 19:22:05
1
450 kr
28/3 19:22:05
4
450 kr (Budbetjänt)
28/3 19:22:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1457 7399
Ram
1800-tal, ramens innermått: 76x61, yttermått inklusive ram: 105x91 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 18:42:45 | 1 | 100 kr |
25/3 23:16:25 | 2 | 200 kr |
28/3 14:58:47 | 3 | 300 kr |
28/3 18:12:05 | 4 | 400 kr |
28/3 18:14:55 | 1 | 400 kr |
28/3 18:14:55 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
28/3 18:36:48 | 4 | 450 kr |
28/3 19:22:05 | 1 | 450 kr |
28/3 19:22:05 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
28/3 19:22:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02